
Čižiūnų socialinių paslaugų centras - socialinių paslaugų įstaiga, įsikūrusi Čižiūnų kaime, apsupta ežerų ir kalvelių.
Centras yra įsteigtas 2009 m. gegužės 15 d. Trakų rajono savivaldybei įgyvendinus investicinį projektą „Čižiūnų socialinių paslaugų centro įkūrimas“, o jį finansavo Europos Sąjungos struktūriniai fondai, Lietuvos Respublikos biudžetas, Trakų rajono savivaldybė ir Bornės (Olandija) gyvenamųjų namų bendrovės „Woonbeheer“.
Čižiūnų socialinių paslaugų centras - kompleksinė įstaiga, teikianti socialinės paslaugas kaimo vietovėse gyvenantiems senyvo amžiaus ir neįgaliems Aukštadvario, Grendavės, Onuškio seniūnijų gyventojams ir ilgalaikės socialinės globos paslaugos Trakų rajono gyventojams. Centre veikia 24 vietų globos namai ir 6 vietų Savarankiško gyvenimo namai, socialinės priežiūros (pagalbos į namus) tarnyba su 40 gavėjų, pagyvenusių ir neįgalių žmonių dienos centras. Apie 50 asmenų naudojasi skalbimo, asmens higienos, transporto ir kitomis socialinėmis paslaugomis. Vienas pagrindinių centro uždavinių yra tenkinti gyvybiškai svarbius senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių poreikius, mažinti socialinę atskirtį.
Centras tapo kaimo kultūros židiniu, teikia sociokultūrines paslaugas, į vykstančius renginius kviečiami ne tik centro lankytojai, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai. 2013 metais įgyvendintas projektas „Čižiūnų socialinių paslaugų centro žemės sklypo sutvarkymas ir jo pritaikymas bendruomenės sociokultūriniams poreikiams“ pagal Trakų VVG strategijos II prioriteto „Viešosios infrastruktūros sutvarkymas ir sukūrimas“, todėl prasiplėtė lauko zona skirta renginiams, aktyviam poilsiui, relaksacijai. Projekto įgyvendinimo metu centro teritorijoje įrengta: poilsio aikštelė, pėsčiųjų takai, pavėsinės, suoliukai. 2018 metais įgyvendintas dar vienas aplinkos sutvarkymo projektas, kurio dėka buvo įrengta tvora, pavėsinės, treniruokliai, centro teritorijos apšietimas, prasiplėtė lauko zonos skirtos renginiams.
2020-2022 m. siekiant mažinti energijos išteklius, centras įgyvendino du aplinkos apsaugos ministerijos projektus dėl atsinaujinančių energijos šaltinių, įrengta saulės elektrinė ant centro stogo ir ant žemės.
Centras nuo 2022 metų yra sertifikuota socialines paslaugas teikianti įstaiga, gavusi “EQUASS Assurance” sertifikatą. Tai reikšmingas mūsų pasiekimas Lietuvos ir Europos mastu. Gautas sertifikatas liudija, kad centras teikia kokybiškas, atitinkančias kokybės reikalavimus ilgalaikės socialinės globos ir apgyvendinimo paslaugas.
Centre dažnai koncertuoja meno kolektyvai, atlikėjai, vaikų muzikos grupės. Tradiciniais renginiais jau tapo šventė „Pabūkime drauge“, bendruomeninė Kūčių popietė, Velykos, Užgavėnės, Joninės, minima Pagyvenusių žmonių diena, Tarptautinė Neįgaliųjų diena, Kovo 8-oji, Motinos diena ir kitos. Centro Maldos kambaryje vyksta pamaldos, kurias aukoja Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonas. Centro bendruomenė bendradarbiauja ir vykdo bendrus projektus su Aukštadvario seniūnija, Aukštadvario gimnazija, Aukštadvario darželiu- mokykla „Gandriukas“, Aukštadvario regioninio parko direkcija, Aukštadvario ir Čižiūnų bibliotekomis, su Maltos ordino Aukštadvario skyriumi, Aukštadvario jaunaisiais miško bičiuliais „Verkniukai“ .
Centre dirba apie 30 darbuotojų kolektyvas. Tai nuoširdūs ir atsakingi, mylintys savo darbą žmonės. Dažnai šie žmonės paslaugų gavėjams pakeičia šeimos narius, padeda spręsti iškilusias problemas, gyventi pilnavertį gyvenimą. Nuo 2014 sausio 21 d. iki dabar centrui vadovauja Irena Kalkienė.