Atvelykio linksmybės

Saulėtą Atvelykio rytą į Čižiūnus vėl atkeliavo Velykų bobutė su etnografiniu ansambliu „Lėda“, parodė meninę programą apie pavasarį.

Po vaikučių pasirodymo visi iš eilės ėmė ridinėti kiaušinius. Su senovinėmis šio žaidimo taisyklėmis vaikus supažindino senelis Jonas Kiseliauskas, kilęs iš Nikronių kaimo. Jis išaiškino, kaip reikia „paleisti“ kiaušinį lovelin, kuriuo galu reikia jį padėti, nes nuo to priklauso, kurlink kiaušinis ridensis. Visiems labai patinka šis senovinis žaidimas,kuo ilgiau rideni, tuo įkarštis didesnis  kyla. Vaikai ir seneliai gavo daug prizų – saldainių, tad visi liko laimingi. Mažieji šiame renginyje dalyvauja jau ne pirmą kartą, jie namuose su draugais patys organizavo tokį žaidimą.

Norisi pasidžiaugti, kad pamažu atsižvelgiame į mums paliktąsias vertybes, tad džiaukimės su jaunąja karta, puoselėkime jas. Stebint senelių bendravimą su vaikais, tarsi atsiduri netolimoje praeityje, kuomet šeimose ugdymo procese dar dalyvavo seneliai. Visada seneliai, tėvams dirbant, bendraudami su anūkais, perduodavo patirtį, ugdydavo juos pasitelkdami žaidimus, pasakas, darbelius. Vaikai perimdavo tradicijas, sužinodavo savo giminės istorijas, amatus. Šiandien turime apie tai susimąstyti. Klumpių bei vyžų jau nebeavėsime, vienok privalome daug žinoti apie senovę, kad turėtume iš ko mokytis, perduoti ir palikti po savęs.

 

 

 

                                                                                                                                   R.Balsevičiūtė       

                                                                                     Aukštadvario tregioninio parko vyr. kultūrologė       

DSCF1611 DSCF1625 DSCF1635 DSCF1641 DSCF1651 DSCF1664 DSCF1678 DSCF1693 DSCF1699 DSCF1708 DSCF1726 DSCF1730 DSCF1736

Daugiau naujienų