Aukštadvario miestelis

Aukštadvario kraštas turi seną savitą įdomią istoriją ir kultūrą. Šiandien nutarėm arčiau susipažinti su pačiu miesteliu. XV – XVI a. viduryje Aukštadvaris buvo didžiųjų Lietuvos kunigaikščių dvaras, įsikūręs prie istorinio Karališkojo kelio, jungusio Vilniaus, Trakų ir Birštono pilis.

Taigi, savo pažintį ir pradėjome nuo dvaro. 1906 m. dvaro savininkai Malevskiai įrengė pirmuosius Lietuvoje upėtakių auginimo tvenkinius. Nuo XX a. pr. dvaro savininkai – Mongirdai.

Aukštadvaryje apžiūrėjome XVII a. pastatytą Domininkonų vienuolyną su bažnyčia, kuriame šiuo metu įsikūrę Šv. Domininko namai teikia socialines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms.

Pasivaikščiojome po miestelio neseniai rekonstruotą turgaus aikštę, aplankėme Aukštadvario Kristaus atsimainymo bažnyčią, užkopėme į Kartuvių kalną. Pagonybės laikais čia vykdavo aukojimo apeigos, baudžiavos laikais ant kalno kardavo nepaklusnius baudžiauninkus o rusai – sukilėlius. Užkopėme į kalną specialai įrengtais laiptais. Kalno viršūnėje pasigrožėjome atsivėrusiu nuostabiu vaizdu į Navos ežerą.

Pilni įspūdžių, pasikrovę dvasiškai, pasisėmę geros energijos grįžome į Čižiūnus.

                                                                                                                   Regina Nemeikštienė

                                                                                                                   Užimtumo specialistė

SAM_6348 SAM_6353 SAM_6355 SAM_6356 SAM_6358 SAM_6362 SAM_6363 SAM_6370

Daugiau naujienų