Centro elektros energija iš saulės elektrinės!

Čižiūnų socialinių paslaugų centre nuo 2020 m. spalio 1 d. veikia 27 kW galios saulės elektrinė, kuri aprūpina centrą žaliąja elektros energija.

Čižiūnų socialinių paslaugų centre veikia saulės elektrinė

Centre įrengti lietuviški Solet Photovoltaics monokristaliniai saulės moduliai su 30 metų garantija, taip pat Huawei galios keitikliai su 15 metų gamintojo garantija, tad centro reikmėms elektros energija bus gaminama itin ilgą laiko tarpą.

Projektas yra įgyvendintas Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojančio plano priemonės pagalba (1.2.1. punktas) „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“ ir Trakų rajono savivaldybės lėšomis. Skaičiuojama, kad savivaldybės investicija atsipirks per 2,5 metus, o saulės elektrinė bus eksploatuojama bent 25-30 metų.

Per 2021 metus saulės elektrinė pagamino daugiau nei 20 MWh elektros energijos (šių dienų elektros energijos kaina ši elektra verta apie 3500 Eur.) , o tai reiškia, kad centras išvengė virš 10 tonų išmesto CO2 kiekio ir sutaupė dalį biudžeto lėšų.

Informacija pateikė saulės elektrinės rangovas Solet Technics

Daugiau naujienų