Čižiūnų socialinių paslaugų centro bendruomenė džiaugiasi įgyvendintais ir vykdomais projektais

Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai ir lankytojai džiaugiasi , kad rūpinamasi jų gyvenimo kokybe, saugumu bei užimtumu, o kad čia būtų jauku ir gera, nuolat kuriama ir puoselėjama jauki ir graži tiek vidinė, tiek  išorinė aplinka, organizuojamos akcijos, teikiamos paraiškos dalyvauti projektuose.

 2019 metais įgyvendinus Trakų rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos  projektą dėl teritorijos sutvarkymo, centro teritorija buvo aptvertą tvora, kuri leido saugiai senoliams ir žmonėms su negalia judėti po teritoriją. Šalia  buvo pastatyta didelė erdvi pavėsinė, nutiestas takas, pritaikytas judėti su neįgaliųjų vėžimėliais, įrengtas apšvietimas. Jaunesniems  lankytojams ir gyventojams atsirado naujos užimtumo formos, tai – lauko treniruokliai.  Jų  įmontuota keletas, skirtų vis kitokiems judesiams lavinti, todėl kiekvienas pasirenka sau pagal pomėgį ir sveikatos galimybes. Džiugu matyti paslaugų gavėjus besidžiaugiančius gražia aplinka, atsiradusiomis naujomis galimybėmis leisti laiką gryname ore, mėgautis  žolelių arbatos puodeliu ir grožėtis visur žydinčiomis gėlėmis, beje, kurias patys gyventojai su dideliu malonumu prižiūri.

2020 metais centre bus  įgyvendinamas naujas projektas “Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas Čižiūnų socialinių paslaugų centre” pagal pateiktą paraišką 2019 m. LR Aplinkos apsaugos ministerijai. Švarios saulės energijos dėka centras turės galimybę mažiau mokėti už elektrą, o sutaupytas lėšas panaudoti paslaugų gavėjų gyvenimo kokybės gerinimui.

Šiais metais centras pateikė paraišką ir gavo kvietimą dalyvauti projekte “Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą”, tai yra Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (EQUASS) diegimas įstaigoje, siekiant įgyti tarptautinį EQUASS Assurance sertifikatą. EQUASS kokybės sistemos diegimo procese numatyti vadovų ir koordinatorių mokymai, praktiniai ir teoriniai mokymai darbuotojams, vidaus ir EQUASS  išorės teikiamų socialinių paslaugų auditas. Tikimes, jog projekto metu stipriai patobulinsime teikiamų paslaugų kokybę, darbuotojų kvalifikaciją ir  tapsime tarptautinius reikalvimus atitinkančia įstaiga.

Centro bendruomenė džiaugiasi įgyvendintais projektais, kad šiuo nepaprastai įtemptu socialinėms įstaigoms karantino laikuotarpiu priėmė iššūkius, kurie mus sustiprino, suteikė patirties ir tikisi, kad įgyvendinus numatytus projektus, paslaugas gaunančių žmonių  gyvenimo kokybė bus dar geresnė. 

Direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms   Vilma Kozėlienė

Daugiau naujienų