Išvyka į Užuguostį

Aukštadvario regioninio parko vyr. kultūrologei Ritai Balsevičiūtei pasiūlius, nutarėme aplankyti Prienų rajone Užuguosčio kaime esančią bažnyčią. Šv. apaštalų Petro ie Pauliaus bažnyčia stovi 5,5 km į šiaurės rytus nuo Stakliškių.

Užuguosčio bibliotekininkė Rasa Žvirblienė ir bendruomenės „Radasta“ pirmininkė Danutė Adamonienė papasakojo apie Užuguosčio kaimą, supažindino su bažnyčios istorija.

Šiai bažnyčiai jau 115 metų. Pirma medinė bažnyčia buvo pastatyta iki 1495 m., vėliau buvo dar dvi medinės bažnyčios. 1898 m. sudegus trečiai, 1898 – 1902 m. klebonas Kostas Gruzdys su parapijiečiais pastatė dabartinę akmenų ir plytų mūro bažnyčią.

Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia garsėja savo stebuklingu Švč. Mergelės Marijos paveikslu.

Mūsų centro gyventojai taip pat meldėsi prašydami sveikatos.
Labai dėkojame Rasai ir Danutei už nuoširdų priėmimą ir įdomius pasakojimus.

Grįždami atgal į Čižiūnus dar apžiūrėjome Lepelionių piliakalnį, kitaip dar vadinamą Napoleono kepure. Čia dažnai trumpam sustoja pravažiuojantys , pasigrožėti bei įsiamžinti. Šiai pagundai neatsispyrėme ir mes. Apie Napoleono kepurę yra įdomi legenda :

Sakoma, kad Napoleonas jojo Marijampolės link. Pakilęs vėjo šuoras nubloškė karvedžio kepurę šalikelėn. Šaunūs prancūzų kariai ją sugriebė, tačiau išdidusis karvedys sustojo ir, pažvelgęs į žemėlapį, įsakė kariams ant vieškelio krašto palaidoti jo kepurę. Žemės kareiviai sėmė šalmais. Taip išaugo kalnelis, žymintis kelio vidurį tarp Paryžiaus ir Maskvos.

Regina Nemeikštienė

Užimtumo specialistė
DSCF3663 DSCF3668 DSCF3636 DSCF3642 DSCF3645 DSCF3647 DSCF3648 DSCF3652 DSCF3653 DSCF3654

Daugiau naujienų