Joninių šventė

Čižiūnų socialinių paslaugų centro neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms Joninių šventė buvo organizuojama centro teritorijoje. Šiems žmonėms sociokultūrinės paslaugos bendruomenėse  sunkiai prieinamos dėl negalės, todėl organizuojant šią ir kitas panašias šventes centro paslaugų gavėjams, gaunantiems paslaugas centre arba savo namuose, mažinama vienišų, pagyvenusių, neįgalių žmonių atskirtis.

Šventės pradžioje buvo prisimintos gražios Joninių tradicijos, sveikinami Jonai ir Janės, uždedami iš vakaro pinti vainikai. Jonams, Janėms ir visiems šventės dalyviams muzikinį koncertą dovanojo „Juozuko armonikėlės“ muzikantai: Juozas Petravičius, Vanda Petravičienė, Stasys Gaidukas, atvykę iš Ūbiškių kaimo. Grojo armonika, skambėjo  žinomos dainos, kurių garsas sklido per visą Čižiūnų kaimelį. Kas galėjo šoko, kiti dainavo, buvo organizuojami žaidimai.

Šventės pabaigoje visi dalyviai gėrė žolelių, kurias pririnko centro gyventojai, arbatą, vaišinosi pačių keptu firminiu centro Pensininko pyragu. Smagu buvo matyti, bent tai akimirkai pamiršusių savo negalią, besidžiaugiančių jaunų žmonių, turinčių sunkią negalią, veidus, senolius,  atkartojančius labai girdėtų melodijų žodžius, jausti parodytą dėmesį šalia esančiam, likimo nuskriaustam žmogui. Centro bendruomenė dėkoja už puikų koncertą „Juozuko armonikėlės“ muzikantams.

Direktorės pavaduotoja socialinėms paslaugoms Vilma Kozėlienė

DSCF0753 DSCF0717 DSCF0732 DSCF0733 DSCF0743 DSCF0744 DSCF0832 DSCF0812 DSCF0809 DSCF0801 DSCF0753 DSCF0752 DSCF0749

Daugiau naujienų