Šventė Čižiūnų socialinių paslaugų centre

 „Gyvenimas kaip sodas“

Rugsėjo 21 d. Čižiūnų socialinių paslaugų centre vyko šventė „Gyvenimas kaip sodas“, skirta paminėti artėjančią Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną ir apibendrinti projektą, kurio metu centro teritorijoje nuo pat pavasario buvo sodinamas sodas. Taip  centro bendruomenė nutarė prisidėti prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo ir pasodinti seneliams nuostabų sodą, kurio užgimimo datos neįmanoma bus pamiršti.    

Šventėje dalyvavo ir obelaitę jauname sodelyje pasodino  Trakų rajono savivaldybės vicemerė Marija Puč, mero patarėja Aliona Urban, Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė – seniūnijos vykdomo projekto dėka centro sodelyje buvo pasodinta keletas obelaičių,  vyšnaičių, kriaušių ir trešnių. Į šventę atvyko: Aukštadvario gimnazijos mokiniai su vadove Česlava Pociūniene. Gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas su savo bendruomene vieni pirmųjų įsijungė į vykdomą akciją ir jau pavasarį pasodino laukines obelaites, kurios bus įskiepytos tam, kad ateityje nokintų skanius vaisius. Taip pat atvyko Šv. Domininko namų direktorė Janina Stadalnykienė ir šių namų gyventojų atstovai, kurie pasodino rudeniniais gėlių žiedais išpuoštą vyšnią. Šventėje apsilankė mūsų kaimynai, įstaigos „Atsigręžk į vaikus“ auklėtiniai su auklėtoja Oksana Monginiene, nešini dideliu pyragu ir rožių vazonėliais, skirtais centro gėlynams papuošti, edukologijos universiteto Tamašavos filialo direktorius Vytautas Sindaravičius, kurio vadovaujamo kolektyvo gėlės puošia centro teritoriją kiekvienais metais, taip pat atvyko Čižiūnų bibliotekos vedėja Roma Mackevičienė, kurį centrui dovanojo aviečių daigus. Šventėje dalyvavo ir medelius padedami darbuotojų sodino didelis būrys paslaugų gavėjų, kuriems paslaugos teikiamos namuose. Dovanojamus vaismedžius, vaiskrūmius sodino centro darbuotojai, gyventojų artimieji.

Daug gražių sveikinimo žodžių Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga tarė vicemerė M. Puč, seniūnė J.Dzencevičienė, centro direktorė Irena Kalkienė. Šventės vedėja, direktoriaus pavaduoja Vilma Kozėlienė pristatinėjo vienus po kitų, norinčius pasveikinti senolius tos gražios, jų šventės proga.  Bendraamžius sveikino aukštadvarietė Liongina Šovienė, skaitė  eiles ir dovanojo savo eilėraščių knygeles centro bibliotekai.

Šventės metu ypatingai pagerbti buvo 90 ir daugiau metų sulaukę centro paslaugų gavėjai – jų net septyni.  Jiems centro direktorė įteikė padėkas už buvimą kartu ir dalyvavimą centro visuomeniniame gyvenime. Visiems šventėje dalyvavusiems senoliams buvo įteiktos rudeninių gėlių puokštelės. Muzikinę šventės dalį puošė Aukštadvario gimnazijos mokinės Ulos Beliukevičiūtės  ir Lietuvos muzikos akademijos magistranto Daliaus Garnio koncertas. Šventės dalyviai, užburti auksinio rudens dienos nuotaikos, neskubėjo skirstytis, jie klausėsi muzikos, vaišinosi, bendravo, fotografavosi. Žmonių šypsenos, juokas ir spindinčios akys išdavė – šventė pavyko ir dar ilgai liks atmintyje.

Centro bendruomenė dėkoja visiems dalyvavusiems ir padėjusiems organizuoti šventę, visiems prisidėjusiems prie organizuojamos akcijos „Gyvenimas kaip sodas“, o visus pagyvenusius žmones sveikina su artėjančia Tarptautine pagyvenusių žmonių diena.

Direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms  Vilma Kozėlienė

 

Daugiau naujienų