Vėlinės. Mirusiųjų pagerbimo diena.

Šiandien susirinkę į popietę, skirtą vėlinėms, prisiminėme šios dienos šventimo istoriją, papročius. Kalbėjome apie dabartinių kapinių atsiradimo istoriją, laidojimo, žvakučių deginimo papročius, mirusiųjų paminėjimo apeigas. Popietės metu buvo pagerbti mirusieji mūsų centro gyventojai, o jų per daugiau kaip penkis mūsų centro gyvavimo metus jau susidarė aštuoniolika.

Pagerbti visus mirusiuosius mums padėjo į popietę atvykę svečiai iš Aukštadvario – giesmininkai Juozas Banuškevičius ir Anelė Mokšeckienė. Jie savo gražiomis , širdį virpinančiomis giesmėmis sujaudino ir pravirkdė ne vieną centro gyventoją.

* * *

Pagrindinis mirusiųjų pagerbimo šventės akcentas visais laikais buvo maldos. Spalio 30 dieną Čižiūnų socialinių paslaugų centre lankėsi Aukštadvario parapijos monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius. Buvo aukojamos Šv. Mišios už mirusius mūsų centro gyventojus ir už visus gyventojų bei dienos centro lankytojų mirusius artimuosius.

* * *

Penktadienį, spalio 31 dieną, apsilankėme Čižiūnų kapinėse. Ant jau anksčiau sutvarkytų mūsų prižiūrimų kapų uždegėme žvakutes, tame tarpe, ir ant Pranciškaus, mūsų buvusio gyventojo, kapo.

Užimtumo specialistė Regina Nemeikštienė

Nuotraukos Jolitos Jukovič ir Reginos Nemeikštienės

2014-10-31b 2014-10-31d 2014-10-31f 2014-10-31g 2014-10-31h

Daugiau naujienų