Velykinė kiaušinių marginimo, skutinėjimo ir verbų rišimo popietė

Įdomią ir nuotaikingą popietę Čižiūnų socialinių paslaugų centre organizavo Aukštadvario regioninio parko direkcija su bendraminčiais partneriais. Puikią nuotaiką ir priemones popietei sukūrė Čižiūnų socialinių paslaugų centro šeimininkės, o renginį iniciavo laisvalaikio organizatorė R.Nemeikštienė.   Centro šeimininkės laukė lankytojų besišypsančios, pasiruošusios priemones popietei: baltus kiaušinius, reikiamus indus, dažus.  Į renginį atkeliavo Velykų bobutė su anūke, pasakojusi apie Didžiosios savaitės papročius, Maltos ordino pagalbos tarybos Aukštadvario grupė, vadovaujama Irenos Beržinskienės, atsivežė jau pašventintas verbas, pasakojo apie jų dzūkiškąją rišimo, saugojimo ir naudojimo tradiciją.

Dalyvavę mokytojos – kiaušinių skutinėtoja Nijolė Šeškuvienė, margintoja Živilė Venskutonienė, visus susirinkusius pakvietė tuoj pat imtis darbo. Ilgai nelaukę visi čiupo kas smeigtuką, kas peiliuką ir ėmėsi ruošti kiaušinius didžiąjai šventei. Smagu stebėti, ar  senas, ar mažas bendrai dirbo prie didelio stalo,  vienijami bendro tikslo ir tradicijos. Pamažu ant velykinių simbolių –  kiaušinių gimė  skirtingi įvairių spalvų raštai, kurdami nepakartojamą nuotaiką ir džiaugsmą.

Čia susitiko dvi kartos  – mokytojų ir mokinių, kurie neš ateitin uždegtąją šviesą ir šilumą. Gyvybės medis, nuo seniausių laikų žydintis ant kraičio skrynių, įaustas margulinėse dzūkų drobėse, raibstantis margučiuose privalo būti išsaugotas  ne tik verbose, bet ir jaunimo pasaulėžiūroje.

 

Rita Balsevičiūtė

Aukštadvario regioninio parko vyr. kultūrologė

DSCF1449 DSCF1467 DSCF1468 DSCF1471 DSCF1475 DSCF1480 DSCF1482 DSCF1495 DSCF1512 DSCF1516 DSCF1529 DSCF1533

Daugiau naujienų