Velykos! Velykos! Velykos!

Kiaušinių marginimo popietė 

04 02

Kokios Velykos be margučių?! O kad tie margučiai būtų dar ir ne bet kaip nudažyti, o gražiais tautiniais raštais numarginti, į svečius pasikvietėme mūsų gerą bičiulę – Aukštadvario regioninio parko kultūrologę Ritą Balsevičiūtę. Ji mums ne tik papasakojo, kaip Lietuvoje nuo seno įvairiuose regionuose buvo marginami kiaušiniai, bet ir supažindino su spalvų ir raštų reikšmėmis. R.Balsevičiūtė atsivežė įvairių žolelių, mes pasiruošėme dažų, vaško, įrankių ir darbas prasidėjo…

DSCF0457 DSCF0444 DSCF0442DSCF0460

Nuoširdžiai dėkojame Ritai už bendradarbiavimą ir pagalbą!


 

Šv. Mišios

04 07

Mūsų centro gyventojai – garbaus amžiaus žmonės, kuriems malda, bendravimas su Dievu yra labai svarbūs. Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Prieš Velykas Šv. Mišių metu gyventojai priėjo išpažinties, priėmė Balandžio 7 – ąją – Antrąją Velykų dieną – Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai taip pat lankėsi Šv .Mišiose, kurias laikė Aukštadvario parapijos monsinjoras V.K.Sudavičius.


 

Margučių ridenimas

04 09

Čižiūnų socialinių paslaugų centre toliau vyksta velykinės akcijos. Kokios Velykos be margučių ridenimo! O kad būtų linksmiau, margučius ridenti senoliams padėjo vaikučiai, Aukštadvario regioninio parko ansamblio „ Lėda“ dalyviai – Aukštadvario vidurinės ir darželio – mokyklos „Gandriukas“ moksleiviai – kartu su jų vadove R.Balsevičiūte. Vaikučiai parodė meninę programą: sekė sakmes apie šokančią saulę, šventą ugnį ir vandenį, pasakojo apie juodą ir baltą gandrus, karūnuotą gyvačių karalienę, gyvates, žaidžiančias su karūna… Po to vaikučiai su seneliais ėmė ridenti spalvingus kiaušinius. Margučius ridenome ne bet kaip, o per specialiai padarytą lovelį. Visi stengėsi kuo toliau nuridenti savo kiaušinį. Visi dalyvavusieji, aišku, Centro direktorė Irena Kalkienė džiaugėsi bendradarbiavimu, dėkojo vaikams ir jų vadovei.

Regina Nemeikštienė

Užimtumo specialistė

Nuotraukos Jolitos Jukovič

ir Nijolės Burbienės

DSCF0434      DSCF0468

 

Daugiau naujienų