Baltijos keliui – 30

Penktadienį, rugpjūčio 23 dieną, nuo ankstyvo ryto centro gyventojai nenuleido akių nuo televizorių ekranų. Jau visą savaitę iš Vilniaus Katedros aikštės buvo transliuojama LRT programa, skirta Baltijos kelio 30 – mečiui, o šiandien ji buvo ypatinga.

30 metų – tiek laiko praėjo nuo tos dienos, kai nedvejodami ištiesėme vieni kitiems rankas ir stipriai suspaudėme delnus savuosiuose. 30 metų praėjo nuo vieno jautriausių ir unikaliausių įvykių Baltijos šalių istorijoje – Baltijos kelio.

Po pusryčių Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai rinkosi dienos centre. Prie arbatos puodelio prisiminėme, kur buvome ir ką veikėme kiekvienas iš mūsų prieš 30 metų. Prie mūsų prisijungė ir Čižiūnų bibliotekos bibliotekininkė Ramutė Mickevičienė. Ji atėjo su knygų parodėle, skirta šiam unikaliam įvykiui. Ramutė atsinešė ir nuotrauką iš Baltijos kelio, kurią jai padovanojo vienas bibliotekos skaitytojas. Renginyje dalyvavo ir direktorės pavaduotoja socialinėms reikmėms Vilma Kozėlienė. Ji pati prieš 30 metų dalyvavo Baltijos kelyje. Pavaduotoja tuo metu buvo dar abiturientė, ji papasakojo centro gyventojams apie tą stebuklą ir vienybės jausmą, kuris tuo metu buvo apėmęs tris Baltijos tautas – lietuvius, latvius ir estus. Gėlių mėtymas ant žmonių iš lėktuvo buvo kažkas fenomenalaus.

Dauguma gyventojų Baltijos kelią prieš 30 metų stebėjo per televiziją. Dabar jie su susidomėjimu vartė bibliotekininkės atneštas knygas, dalijosi prisiminimais.

Ruošdamasi istorinės datos paminėjimui LRT pristatė integruotos komunikacijos kampaniją „Tegul žydi laisvė“, kurios pagrindiniu simboliu tapo gėlė – kardelis. Mūsų gyventojas Vytas perpiešė dailininko Žygimanto Amelyno nupieštą kardelį ir renginį baigėme visi spalvindami šį tvirtybės ir ryžto simbolį.

Regina Nemeikštienė

Užimtumo specialistė

 

Daugiau naujienų