Žolinė

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Kiekvienais metais rugpjūčio 15 dieną Lietuvoje švenčiama Žolinė, rengiami iškilmingi atlaidai.

Čižiūnų socialinių paslaugų centre gyventojams šia proga buvo organizuota popietė. Gerdami žolelių arbatą  prisiminėme Žolinės papročius. Gyventojai papasakojo, ką patys nešdavosi eidami į bažnyčią. Žaidėme žaidimus apie gėles, prisiminėme jų pavadinimus, dėliojome iš raidžių įvairių gėlių vardus.

Per Žolinę atlaidais garsėjančiame Alytaus rajone esančiame Pivašiūnų miestelyje kasmet vyksta Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmė. Centro gyventojai kasmet lankosi Pivašiūnų atlaiduose, šios tradicijos nepamiršome ir šiemet. Meldėmės už Lietuvą, centro gyventojus, savo artimuosius.

Centro informacija

Daugiau naujienų