Rytmetis su knyga Čižiūnų socialinių paslaugų centre

Lietuvos viešosios bibliotekos visą vasarą kvietė prisijungti prie „Skaitymo iššūkio“, kuriame buvo kviečiami dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės. Norėdama pasižiūrėti, kaip iššūkyje sekėsi dalyvauti senjorams bei paraginti juos tiesiog pasimėgauti skaitymo malonumu, nešina knygomis Čižiūnų socialinių paslaugų centre apsilankė Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo bibliotekininkė.

Garbaus amžiaus senjorai ir jaunesnieji centro gyventojai sutiko „Skaitymo iššūkį“ priimti savaip ir čia pat bendrame rate skaityti balsu. Juk nebūtina skaityti vienam, šiuo malonumu galima džiaugtis ir dalintis su draugais. Nuotaikingam pasiskaitymui vieninga nuomone buvo pasirinktos lietuvių liaudies pasakos.

 

Pasakos skaitomos, perpasakojamos ar kuriamos nuo senų laikų, o jų skaitymas nepabosta. Ir nors atrodo, kad pasakos yra skirtos tik vaikams, iš tiesų jas galime atrasti bet kuriame amžiaus tarpsnyje, kai norime vėl išgyventi pasakos stebuklą. Jos moko, kritikuoja vienokius ar kitokius žmonių įpročius, lavina vaizduotę, skatina nepamiršti protėvių gyvenimo, tautos kūrybos, tautosakos. Popietės dalyviai ne tik klausėsi skaitomų pasakų, bet ir kūrė mini spektaklį, po kurio  sekė mįslių, minklių sprendimas bei judrieji žaidimai. Pertraukėlių metu visi vaišinosi arbata ir saldumynais.

 

Dėkojame socialinių paslaugų centro gyventojams už nuoširdžiai ir smagiai kartu praleistą popietę ir linkime kuo daugiau malonių akimirkų su knyga.

 

 

Ramutė Mackevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo vyr. bibliotekininkė

 

Daugiau naujienų